wtorek, 17 stycznia 2012

Trudne sprawy - Odcinek 123 - 30.11.2011

Opis odcinka:
Magda w dniu trzynastych urodzin informuje swojego ojca Stefana, że jest w ciąży. Mężczyzna nie może w to uwierzyć, jednak wizyta u ginekologa potwierdza informacje córki. Rodzice ojca dziecka, czternastoletniego Jakuba, zaprzeczają tymczasem, jakoby ich syn miał coś wspólnego z tą sprawą. W końcu pozbawione wsparcia nastolatki uciekają z domu. Zdarzenie to uświadamia Stefanowi, że powinien otoczyć córkę troskliwszą opieką. Po narodzinach dziecka Jakub wyjątkowo dobrze wywiązuje się z ojcowskich obowiązków. Niestety, nowa rola szybko mu się nudzi. Jego matka nadal nie wierzy, że jest on ojcem dziecka i domaga się przeprowadzenia testów DNA. Te dają pozytywny wynik. Reakcja Jakuba i jego rodziny jest jednak dla Magdy przykrą niespodzianką. Wydarzenia te utwierdzają ją w przekonaniu, że może liczyć tylko na swoją rodzinę.

Part. 1

Trudne sprawy - Odcinek 122 - 29.11.2011

Opis odcinka:
Siedemnastoletnia Diana niezbyt dobrze radzi sobie z częstymi przeprowadzkami. Jej ojciec Andrzej jest żołnierzem i co jakiś czas zmienia miejsca służby. Przez to dziewczyna nie ma prawdziwych przyjaciół, a ze swoim chłopakiem Rafałem widuje się tylko w weekendy. Gdy Diana poznaje Justynę, jej zachowanie ulega diametralnej zmianie. Nowa koleżanka ma na nią wielki wpływ. Kiedy Justyna zachodzi w ciążę, Diana nakłania swoich rodziców do przygarnięcia przyjaciółki. Ta wkrótce zaczyna kłócić się z matką Diany, Elżbietą. Wraz ze skończeniem osiemnastu lat córka Andrzeja wyprowadza się i postanawia zamieszkać z Justyną. Wkrótce opuszcza się w nauce i całkowicie podporządkowuje władczej koleżance. Zdesperowana Elżbieta nie wie, jak uwolnić córkę spod wpływu Justyny. Prosi o pomoc Rafała. Ten odkrywa, że jego ukochana pracuje w agencji towarzyskiej. Żadne rady nie są w stanie wpłynąć na jej zachowanie. Wkrótce Elżbieta dostaje wezwana na policję.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 121 - 28.11.2011

Opis odcinka:
Natalia po dwóch miesiącach znajomości wychodzi za Marka i wyjeżdża z nim do Kairu. Razem otwierają tam restaurację. Po roku działalności ich lokal zostaje podpalony. Małżeństwo wpada w kłopoty finansowe, pożycza pieniądze od znajomych i wraca do Polski. Na lotnisku policja aresztuje Marka, stawiając mu wiele poważnych zarzutów. Natalia zatrzymuje się w domu swojej matki Heleny. Gdy okazuje się, że jej mąż ma dziecko z inną kobietą i długi u nieznajomego mężczyzny, kobieta każe jej się wyprowadzić. Co więcej, straszy córkę odebraniem praw do opieki nad dziećmi. Tymczasem Marek przyznaje się do zarzucanych mu czynów i następne trzy lata będzie musiał spędzić w więzieniu.

Trudne Sprawy - Odcinek 120 - 25.11.2011

Opis odcinka:
Marta i Marek Biedroniowie mieszkają w Częstochowie z córkami Oliwią i Karoliną. Druga z nich pochodzi z wcześniejszego związku Marty. Odkąd jej matka poznała Marka, dziewczyna sprawia poważne kłopoty wychowawcze. Kolejne zmiany szkoły nie pomagają. Nauczyciele są przekonani, że źródeł jej agresywnego zachowania należy doszukiwać się w rodzinie. Marta i Marek twierdzą zaś, że wina leży po stronie pedagogów. Gdy Karolina zostaje wyrzucona z kolejnej szkoły, jej matka składa na nauczycieli skargę do kuratorium. Prosi także o wsparcie pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dopiero wtedy na jaw wychodzi ponury sekret, który tłumaczy agresywne zachowanie Karoliny. Marta staje przed poważnym dylematem. Musi wybrać, co jest dla niej ważniejsze: dobro córki czy własne szczęście u boku męża.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 119 - 24.11.2011

Opis odcinka:
Beata i Marek Roszykowie właśnie przeprowadzili się razem z trójką swoich dzieci: Jackiem, Natalią i Oliwią do przydzielonego im przez władze miasta mieszkania. Niestety, nowi sąsiedzi nie są im przychylni. Zwłaszcza dozorczyni Hanna Mrula i jej mąż utrudniają życie Roszykom. Wyrzucają wózek małej Oliwii na śmietnik, a do skrzynki na listy wrzucają pułapkę na myszy. Zdenerwowana tym faktem Beata postanawia zorganizować spotkanie wspólnoty mieszkaniowej, by razem z innymi lokatorami rozwiązać sprawę złośliwej dozorczyni. Jej interwencja nie przynosi jednak pozytywnych skutków, a wręcz pogarsza sytuację Roszyków. Po kolejnej przykrym zdarzeniu Beata składa na policji zawiadomienie o popełnieniu przez dozorczynię przestępstwa. Decyzją sądu pani Mrula musi zapłacić grzywnę, a zarządca budynku zwalnia ją z pracy i odbiera mieszkanie.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 118 - 23.11.2011

Opis odcinka:
Filip terroryzuje swoją matkę Krystynę i mieszkające z nim siostry: Andżelikę i Lidię. Chłopak traci panowanie nad sobą z byle powodu, często doprowadzając do domowych awantur. Pewnego dnia niszczy mienie należące do właściciela domu, w którym mieszka. Mężczyzna grozi jego rodzinie eksmisją, jeśli szkody nie zostaną naprawione. Jakiś czas potem Filip poznaje spokojną i dobrze ułożoną Hannę. Dziewczyna ma na niego pozytywny wpływ. Dzięki niej staje się on dużo spokojniejszy. Jednak gdy Filip zastaje swoją sympatię w towarzystwie nieznanego chłopaka, rzuca się na niego z pięściami. Hanna ma dość wybryków narzeczonego i rozstaje się z nim. Syn Krystyny zupełnie się załamuje. Siostry radzą mu, by poddał się terapii.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 117 - 22.11.2011

Opis odcinka:
Natalia i Szymon przeprowadzają się do domu matki mężczyzny, Barbary. Wkrótce między kobietami zaczyna dochodzić do poważnych kłótni. Barbara ciągle szykanuje synową, próbując ją ośmieszyć w oczach Szymona. Kiedy na świat przychodzi mała Jagoda, sytuacja jeszcze się pogarsza. Teściowa wtrąca się do wychowania małej, co chwila pouczając młodą matkę. W końcu Natalia postanawia wyprowadzić się razem z córeczka do domu samotnej matki. Barbara jest szczęśliwa z takiego obrotu spraw. Nie zamierza jednak zostawić Natalii w spokoju i składa do sądu wniosek o odebranie synowej praw do opieki nad dzieckiem. Po[/align]dczas rozprawy Barbara traci nad sobą panowanie, co uświadamia Szymonowi, że popełnił błąd, stając po stronie matki i pozwalając żonie odejść. Oboje ponownie zbliżają się do siebie. Teściowa jednak nie daje za wygraną i dalej szykanuje Natalię. Zrozpaczeni małżonkowie postanawiają zasięgnąć rady u adwokata.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 116 - 21.11.2011

Opis odcinka:
Marta Rudnik mieszka razem ze swoją córką Weroniką i bezrobotnym chłopakiem Tomkiem. Pewnego dnia narzeczony rozstaje się z nią. Matka Marty, Renata, oddaje jej wszystkie oszczędności, byle tylko córka stanęła finansowo na nogi. Tymczasem ona w tajemnicy decyduje się na operację powiększenia piersi. Chce dzięki temu odzyskać Tomka. Jej plan kończy się sukcesem i mężczyzna do niej wraca. Wkrótce jednak zaczyna namawiać ją, by po raz kolejny powiększyła sobie piersi. Marta, żeby zdobyć pieniądze na zabieg, chce sprzedać samochód swojej matki. Ta, gdy dowiaduje się o zamiarach córki, postanawia za wszelką cenę namówić ją do rezygnacji z operacji. Tomek rzuca Martę po raz drugi. Nie chce jej także zwrócić pieniędzy, które otrzymali ze sprzedaży auta Renaty. Marta pozywa go więc do sądu.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 115 - 18.11.2011

Opis odcinka:
Chorzów. Kamila Tomczak po rozstaniu z mężem Markiem popadła w chorobę psychiczną. Nałogowo zbiera wyrzucone na śmietnik stare przedmioty i gromadzi je w mieszkaniu, którego nie sprzątała od lat. Jej córki: Kasia i Adrianna wstydzą się swojego domu. O warunkach, w jakich mieszkają, dowiadują się wkrótce ich koledzy ze szkoły. Wszystko przez Jane Thompson, Angielkę, która przyjechała do Polski w ramach wymiany szkolnej i zamieszkała w domu Tomczaków. Dziewczyna natychmiast poskarżyła się nauczycielce Kasi na warunki, w jakich przychodzi jej mieszkać. Zawstydzone siostry proszą o pomoc swojego ojca. Ten przeprowadza się z Wrocławia do Chorzowa i wynajmuje mieszkanie, do którego zabiera córki. Wkrótce właściciel lokum zajmowanego przez Kamilę z pomocą ekipy sprzątającej wyrzuca ją z mieszkania i usuwa wszystkie zgromadzone w nim śmieci. Kamila załamuje się nerwowo. Dopiero wtedy zdaje sobie sprawę, jak bardzo potrzebuje pomocy.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 114 - 17.11.2011

Opis odcinka:
Klaudia Bacior samotnie wychowuje swojego trzyletniego syna Janka. Jego ojciec, Roman Kalwik, mieszka ze swoją nową partnerką Anną, z którą ma córkę Emilię, będącą w wieku Janka. Obie kobiety nie przepadają za sobą i starają się utrudniać sobie życie. Klaudia nie życzy sobie, by jej syn podczas spotkań z ojcem kontaktował się z Anną. Ona w odwecie udaje się do opieki społecznej i donosi na Klaudię, dowodząc że jest nieodpowiedzialną matką. Roman początkowo nie wie, po której ze stron się opowiedzieć. W końcu stwierdza, że lepiej byłoby, gdyby Janek zamieszkał z nim. Pewnego dnia Klaudia odmawia Romanowi widzenia ze swoim synem. Obawia się, że mężczyzna weźmie go na weekend do siebie i nie odda. Wkrótce ojciec porywa chłopca i znika. Klaudia jest zrozpaczona. Prosi o pomoc swojego szefa, prawnika.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 113 - 16.11.2011

Opis odcinka:
Waldemar Padzik prowadzi dobrze prosperujące przedsiębiorstwo budowlane. Jego 40-letni syn, Bartosz, nie odziedziczył po nim talentu do interesów i po upadku własnej firmy wraca do domu rodziców. Wraz z nim wprowadza się jego partnerka, Patrycja Wielecka. Waldemar zauważa, że kobieta go adoruje, i wdaje się z nią w romans. Niebawem okazuje się, że Patrycja jest w ciąży. Waldemar postanawia się z nią związać. Bartosz przekonuje ojca, że popełnia błąd, ponieważ odkrył romanse Patrycji. Nie wierzy, że Waldemar jest ojcem nienarodzonego dziecka.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 112 - 15.11.2011

Opis odcinka:
Karol, trener siatkówki, zostaje oskarżony o zainstalowanie ukrytej kamery w damskiej szatni i podglądanie swoich zawodniczek. Wkrótce traci pracę. Mimo że nie przyznaje się do winy, nie może liczyć na wsparcie żony Marii i syna Łukasza, którzy postanawiają wyjechać za granicę. Na szczęście w rozwikłaniu sprawy pomaga mu jedna z zawodniczek, Monika. Dziewczyna jest przekonana, że kamery zamontował Maciek, szkolny kolega zakochany w niej bez wzajemności. Kiedy po raz kolejny próbował się z nią umówić, ona skłamała mu mówiąc, że jest związana z Karolem. Ten postanowił się więc zemścić na trenerze. W końcu jednak przyznaje się on zainstalowania kamery i staje przed sądem.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 111 - 14.11.2011

Opis odcinka:
22-letni Robert ma sześcioro dzieci z różnymi kobietami. Mimo tego wiedzie beztroskie życie, podrywając kolejne dziewczyny. Jego matka Gabriela stara się namówić go do zmiany stylu życia i znalezienia pracy. On jednak nie zamierza korzystać z jej rad. W końcu zdesperowana Gabriela doprowadza do tego, że ZUS zabiera Robertowi rentę. Ten jednak nie przejmuje się zbytnio, gdyż szybko znajduje nowe źródło utrzymania - zasiłek dla bezrobotnych. Pewnego dnia Jerzy, partner Gabrieli, znajduje w pokoju swojej córki Oliwii test ciążowy. Jest przekonany, że ojcem jej dziecka jest Robert...

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 110 - 10.11.2011

Opis odcinka:
Nowa żona Henryka, Klaudia, nie dogaduje się z Melanią i Julią, jego córkami z pierwszego małżeństwa. Atrakcyjna kobieta, która chce zostać modelką, dokucza szczególnie Melanii, nabijając się z jej otyłości. Na wszelkie spotkania na mieście zabiera tylko Julię, zupełnie pomijając jej siostrę. Dziewczyna ma dość takiego traktowania i idzie na skargę do swojej matki, Sabiny, która po rozwodzie z Henrykiem związała się z innym mężczyzną. Pomiędzy Sabiną a Klaudią dochodzi do poważnej kłótni. Niestety, sytuacja Melanii w domu wcale się nie poprawia. Nadal jej stosunki z macochą są dalekie od ideału. Wkrótce córka Henryka odkrywa, że Klaudia ma romans. Postanawia powiedzieć o tym ojcu.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 109 - 09.11.2011

Opis odcinka:
Marek Czajkowski od prawie dwudziestu lat regularnie gra w totolotka, zawsze skreślając te same liczby. Jego żona Krystyna traktuje tę grę bardzo poważnie, myśląc o niej jako o przepustce do świata luksusu. Gdy pewnego dnia zostają wylosowane wytypowane przez Marka liczby, Krystyna wpada w euforię i zaczyna szastać pieniędzmi. Wkrótce okazuje się jednak, że zaginął szczęśliwy kupon, będący upoważnieniem do odbioru wygranej. Szefowie loterii nie chcą więc wypłacić Markowi i jego żonie pieniędzy. Jakiś czas potem kupon się odnajduje, ale stracił już ważność i wydaje się, że wygrana bezpowrotnie przepadła. Zdenerwowana Krystyna obwinia za wszystko męża i wyrzuca go z domu. Jednak gdy przychodzi pismo z biura loterii, w którym szefostwo informuje Krystynę, że mogą odebrać wygraną, kobieta natychmiast postanawia sprowadzić Marka z powrotem. Zależy jej tylko na posiadanym przez niego kuponie, o czym mąż wkrótce się przekonuje.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 108 - 08.11.2011

Opis odcinka:
Nadużywająca alkoholu Renata jest zazdrosna o nową dziewczynę swojego syna Henryka, Alicję. Kobieta nęka ich ciągłymi telefonami i SMS-ami, starając się kontrolować każdy ich ruch. Gdy Henryk postanawia wyprowadzić się od matki i zamieszkać z Alicją, Renata zaczyna być jeszcze bardziej nieprzyjemna. Dopiero krótki pobyt w szpitalu, spowodowany upadkiem na schodach, zmienia jej zachowanie. Pewnego dnia komornik wręcza Renacie nakaz eksmisji, gdyż nie płaciła ona czynszu. Kobieta wprowadza się do mieszkania Alicji. Wkrótce między nią a przyszłą synową dochodzi do poważnej kłótni. Alicja ma dość tej sytuacji i wyrzuca narzeczonego oraz jego matkę z mieszkania. Henryk nie chce jednak stracić ukochanej i prosi prawnika o radę w sprawie matki. Ten sugeruje mu, by wysłał Renatę na odwyk.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 107 - 07.11.2011

Opis odcinka:
Wrocław. 17-letnia Kasia mieszka razem z matką i swoją 9-miesięczną córką Sabiną. Ojciec dziewczynki, Anglik, uciekł do Wielkiej Brytanii jeszcze przed jej urodzeniem. Nie płaci też żadnych alimentów. Kasia jest obecnie związana z Krystianem, ulicznym artystą. Pewnego dnia chłopak prosi ją, by zajęła się jego kolegami, którzy przyjechali z Poznania. Dziewczyna zabiera ich do siebie do domu. Gdy wraca z zakupów, spostrzega, że mieszkanie zostało okradzione. Zdenerwowana składa zawiadomienie na policji. Jakiś czas potem wizytę składa jej Mariusz, jeden z kolegów Krystiana. Prosi on Kasię, by wycofała oskarżenia przeciwko niemu, gdyż to nie on, ale jego przyjaciel, okradł jej mieszkanie. Kasia zaprzyjaźnia się z Mariuszem. Wkrótce oboje lądują w łóżku. Niebawem okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Gdy rodzi się Oliwier, Mariusz przestaje się przejmować losem Kasi i jej dziecka. Twierdzi, że nie jest pewien, czy to jego syn. Kasia postanawia zrobić badania DNA, mające ustalić, kto jest biologicznym ojcem dziecka.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 106 - 04.11.2011

Opis odcinka:
Tomasz zaczyna podejrzewać, że Juliana i Maciek nie są jego dziećmi. Oskarża swoją żonę Małgorzatę o zdradę. Ta jednak zdecydowanie zaprzecza. By potwierdzić swoje domysły, postanawia zrobić test na ojcostwo. Wynik jest negatywny. Lekarz informuje go, że biologicznym ojcem dzieci jest ktoś spokrewniony z nim. Tomasz jest przekonany, że to jego ojciec. Wynik jego testu okazuje się jednak negatywny. Pozostaje więc tylko Karol, młodszy brat Tomasza. Mężczyzna nie chce poddać się badaniom. Tomasz czuje się oszukany przez żonę i składa w sądzie pozew o zaprzeczenie ojcostwa.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 105 - 03.11.2011

Opis odcinka:
Anna mieszka razem ze swoją córką Mileną oraz Andrzejem i jego synem z pierwszego małżeństwa Michałem. Milena ostatnio dziwnie się zachowuje. Pewnego dnia znika bez śladu. Okazuje się, że uciekła do swojego ojca i zamieszkała razem z nim i jego nową żoną Klaudią. Wkrótce między nią a macochą dochodzi do kłótni, w efekcie której dziewczyna się wyprowadza. W końcu Anna decyduje się na poważną rozmowę z córką i dowiaduje się, że ta czuje się przez nią zaniedbywana. Sytuacja powoli zaczyna się poprawiać. Rodzinne relacje psują się jednak ponownie, gdy dochodzi do poważnej kłótni między Mileną a Michałem, po której oboje uciekają z domu. Anna i Andrzej nie wiedzą, co robić. Gdy zaglądają do pamiętnika córki, poznają okrutną prawdę, która na zawsze odmieni losy ich rodziny.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 104 - 02.11.2011

Opis odcinka:
Mariusz Zimoch po zamknięciu swojego zakładu stolarskiego otworzył internetowy sklep z urządzeniami elektronicznymi. Od tego momentu stał się niezwykle skąpy i zaczął zwracać dużą uwagę, by nikt w rodzinie nie wydawał za dużo pieniędzy. W końcu zwierza się żonie, że prowadząc stolarnię popadł w długi, które teraz musi spłacać. Tymczasem córka Mariusza, Nina, zaczyna spotykać się z nowym chłopakiem, Arturem. Kiedy jej ojciec zostaje oskarżony o handel kradzionymi telefonami komórkowymi, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że została oszukana. To ona bowiem na zlecenie Artura miała je sprzedawać. Wychodzi na jaw, że Artur jest oszustem i manipulatorem, który wykorzystuje zakochane w nim nastolatki do nielegalnych interesów.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 103 - 31.10.2011

Opis odcinka:
Zenobia, matka Bogny, przewraca się łamiąc sobie kość biodrową. Córka zabiera ją do siebie, co nie podoba się jej mężowi Robertowi. Ten zaczyna dokuczać teściowej. Wkrótce okazuje się, że mężczyzna okrada swoją żonę. Kiedy Bogna dowiaduje się, że również ją zdradza, postanawia wyrzucić go z domu. Robert wpada w furię i chce uderzyć Zenobię. Czyn ten przelewa czarę goryczy. Bogna składa w sądzie pozew rozwodowy. Sędzia orzeka rozwód z winy Roberta.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 102 - 28.10.2011

Opis odcinka:
Adam i Daria Pawlakowie przeprowadzają się z dziećmi, Gniewomirem i Mają, do Rzeszowa, gdyż mężczyzna odziedziczył zakład stolarski po ojcu. Wkrótce dziewczynka zaczyna mieć problemy w szkole, nie radzi sobie z nauką - szczególnie z językiem polskim. Adam wdaje się w kłótnię z jej nauczycielką, Marią Maksymowicz. Dwa dni później u Pawlaków pojawia się policja. Okazuje się, że pani Maksymowicz została zamknięta w piwnicy szkoły. Kobieta sądzi, że sprawcą był Pawlak. Zdenerwowany Adam przyznaje się, że ma kochankę i w czasie napadu był z nią. Daria jest wstrząśnięta.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 101 - 27.10.2011

Opis odcinka:
40-letni Michał Lorek wygrywa w losowaniu przeprowadzonym na prywatnej stronie internetowej dom pod Płockiem. Jego żona, Adrianna, i dzieci, Oliwia i Kamil, nie chcą się przeprowadzać za miasto. Wkrótce okazuje się, że nowi sąsiedzi są do Lorków wrogo nastawieni, dzieci nie mogą nawiązać kontaktu z rówieśnikami, a dom wymaga remontu. W końcu Adrianna postanawia na pewien czas zawieźć dzieci do swoich rodziców. Pewnego dnia okazuje się, że organizowanie takich loterii, w jakiej Michał wygrał dom, jest w Polsce zabronione. Mężczyzna nie tylko nie ma praw do nieruchomości, ale jeszcze musi zapłacić grzywnę.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 100 - 26.10.2011

Opis odcinka:
Dwunastoletni Adam Duda mieszka z matką, Ireną. Chłopak ma problemy w uzyskaniu akceptacji ze strony rówieśników. Jego nauczycielka, 34-letnia Anna Maj, martwi się o niego. Odkrywa, że to Irena ośmiesza syna w oczach kolegów, publikując np. zdjęcia nastolatka z dzieciństwa w internecie. Pewnego dnia Adam ucieka z domu. Kiedy matce udaje się go sprowadzić z powrotem, 12-latek oświadcza, że chce mieszkać z ojcem, 41-letnim Aleksandrem. Irena stara się temu zapobiec, ale ostatecznie Adam się przeprowadza. Irena natomiast rozpoczyna terapię psychologiczną.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 99 - 25.10.2011

Opis odcinka:
Stefan i Lucyna Frydrykowie mają 17-letnią córkę Sandrę. Do mieszkania naprzeciwko wprowadzają się dwaj nastoletni bracia. Dziewczyna zakochuje się w 18-letnim Rafale i zaczyna spędzać z nim coraz więcej czasu. Okłamuje też rodziców i chodzi na wagary. Stefan tymczasem odkrywa, że chłopcy sprzedają pirackie płyty. Składa w tej sprawie zawiadomienie na policję. Wkrótce Sandra ma poważne kłopoty ze zdrowiem i musi wrócić pod opiekę rodziców.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 98 - 24.10.2011

Opis odcinka:
18-letnia Justyna Bilczyk wiąże się z 50-letnim Grzegorzem Łuczakiem, lekarzem. Rodzice oraz jej siostra mają mieszane uczucia. Na dodatek wkrótce okazuje się, że mężczyzna jest kobieciarzem i prawdopodobnie zdradza nastolatkę. Justyna zachodzi w ciążę. Zanim jednak powie o tym partnerowi, on z nią zrywa. Tymczasem były chłopak Justyny, Tomasz, podejrzewa, że dziecko może być jego. Wszelkie wątpliwości wyjaśniają badania DNA.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 97 - 21.10.2011

Trudne Sprawy - Odcinek 96 - 20.10.2011

Opis odcinka:
50-letni Marian Najtowski nigdy nie liczył się ze zdaniem innych. Gdy zabrania swojemu 11-letniemu synowi Łukaszowi spotykać się z przyjacielem, matka chłopca postanawia przeciwstawić się domowej tyranii. 39-letnia Justyna zapisuje się na kurs wzrostu samoświadomości i postanawia otworzyć sklep z odzieżą dla puszystych osób. Mąż konsekwentnie sabotuje wszystkiej jej działania. W końcu kobieta wyprowadza się do swoich rodziców i decyduje się złożyć pozew o rozwód. Żąda też alimentów dla siebie i syna.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 95 - 19.10.2011


Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 94 - 18.10.2011

Opis odcinka:
18-letni Robert Lobowicz i 19-letnia Daria Wysocka wychowują razem córkę, Sarę. Dziewczyna nie pracuje, zaniedbuje także dziecko i dom. Jej partner za to pracuje na pół etatu i troskliwie opiekuje się córeczką. W przeciwieństwie do Darii może liczyć na wsparcie swoich rodziców. Młodzi nie potrafią się porozumieć. Robert zastanawia się, czy nie odejść od kobiety. Tymczasem okazuje się, że ona znowu jest w ciąży. Sprawy coraz bardziej się komplikują.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 93 - 17.10.2011

Opis odcinka:
Olsztyn. 14-letnia Kamila rodzi syna. Sąd rodzinny przyznaje prawo do opieki nad dzieckiem matce nieletniej dziewczynki. Kobieta, opiekując się wnuczkiem, zaniedbuje pracę. W końcu zostaje zwolniona. Ojcem dziecka jest 16-letni Olaf. Nastolatki zachowują się lekkomyślnie, nie opiekują się synkiem i zaniedbują szkołę. Na dodatek matka dziewczynki podejrzewa, że Kamila znowu może być w ciąży.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 92 - 14.10.2011

Opis odcinka:
Monika przed dwoma laty rozstała się z mężem. Od tego czasu samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Amelię i Jakuba. Ostatnio zaczęła się spotykać ze Sławkiem, trenerem fitness. Kobieta sprawia mu drogie prezenty, płaci też wszelkie rachunki w klubach i restauracjach, do których razem chodzą. Sławek tymczasem, nie zważając na to, że jest z Moniką, flirtuje z innymi kobietami. Zaczyna nawet podrywać Gosię, najlepszą przyjaciółkę Moniki. Pewnego dnia Amelia, znajduje w aucie Sławka jego zdjęcia z nieznajomą dziewczyną. Mężczyzna twierdzi, że zrobił je do swojego portfolio, gdyż zamierza zostać modelem. Wkrótce razem z Moniką i Gosią jedzie do agencji modeli, gdzie składa swoje CV. Żeby mieć szansę na angaż, musi jednak zrobić sobie profesjonalną sesję za 10 tys. złotych. Monika nieoczekiwanie zgadza się mu ją sfinansować, co doprowadza do szału jej dzieci, które przez to nie wyjadą na zaplanowane od wielu miesięcy wakacje do Turcji. Między nimi a Moniką dochodzi do wielkiej awantury.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 91 - 13.10.2011

Opis odcinka:
Karina po rozwodzie z Rafałem mieszka razem z córką Moniką i swoim nowym partnerem Romanem. Wkrótce znajduje w gazecie zdjęcia Moniki w bikini. Okazuje się, że dziewczyna pracuje jako modelka. Jej agentem jest Roman. Chce on uczynić z niej prawdziwą erotyczną gwiazdę. W związku z tym załatwia Monice pracę w lokalu nocnym, a także udział w reklamie wypożyczalni filmów pornograficznych. Dziewczyna, by zwiększyć swoje szanse na sukces w tym biznesie, planuje powiększyć sobie piersi, zgadza się także na rozbieraną sesję. Niebawem Roman organizuje jej kolejną, tym razem we Francji. Tuż przed wylotem ma spotkać się z ludźmi z branży erotycznej. Mężczyźni zmuszają ją do seksu. Monika mówi o całym zdarzeniu Romanowi. Ten jednak bagatelizuje sprawę i zmusza ją do wyjazdu do Francji. Gdy Karina i Rafał się o tym dowiadują, postanawiają ratować córkę.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 90 - 12.10.2011

Opis odcinka:
Poznań. Szymon rzuca szkołę i zaczyna ubiegać się o stanowisko praktykanta w jednym z luksusowych hoteli. Przedstawia swojemu potencjalnemu pracodawcy sfałszowane świadectwo ukończenia nauki. Dzięki temu dostaje tę posadę. Niestety, wkrótce jego kłamstwo wychodzi na jaw i zostaje zwolniony. Szymon nie przejmuje się jednak i postanawia założyć własny drink-bar. Udaje mu się znaleźć bogatych inwestorów, gotowych wyłożyć pieniądze na rozkręcenie biznesu. Nastolatek zaczyna obracać się w kręgach bogatych ludzi. Sam kupuje sobie drogie mieszkanie i sportowy samochód, co budzi zdziwienie jego rodziców. Wkrótce długi zaczynają przerastać możliwości finansowe Szymona. Niedługo potem zostaje on aresztowany przez policję pod zarzutem wyłudzania pieniędzy i fałszowania dokumentów.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 89 - 11.10.2011

Opis odcinka:
Iwona rodzi bliźniaki, Maję i Marcina. Dwa miesiące później jej chłopak Robert zaczyna podejrzewać, że nie są to jego dzieci. Zauważa bowiem podobieństwo małej Mai do byłego narzeczonego Iwony, Krystiana. Postanawia mu o tym powiedzieć. Nalega też na zrobienie testów na ojcostwo. Te dają szokujące wyniki. Okazuje się bowiem, że ojcem Mai jest Krystian, a tatą Marcina - Robert. Dopiero lekarz tłumaczy im tę niecodzienną sytuację. Robert nie może wybaczyć Iwonie zdrady i rozstaje się z nią. Wkrótce porywa swojego syna. Jakiś czas potem Iwona wnosi do sądu sprawę przeciwko Krystianowi i Robertowi, którzy nie chcą płacić alimentów.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 88 - 10.10.2011

Opis odcinka:
Halina jest emerytką mieszkającą samotnie w Jeleniej Górze. Ze względu na jej stan zdrowia co jakiś czas odwiedza ją opiekunka Alina. Pewnego dnia syn Haliny, Karol, razem z całą rodziną wprowadza się do domu matki. Wkrótce starsza kobieta zaczyna być szykanowana przez żonę Karola, Sylwię, która proponuje jej... przeprowadzkę na strych. Gdy kobieta zgadza się przepisać synowi dom, ten oddaje ją do pensjonatu spokojnej starości. Wkrótce Alina dowiaduje się o tym i postanawia porozmawiać z Karolem. Ten ma wyrzuty sumienia, że pozbył się matki z domu, ale jego żona grozi mu rozwodem, jeśli sprowadzi ja tam z powrotem. W tej sytuacji Karol podporządkowuje się żonie i Halina zostaje w domu starości. Wkrótce jednak decyduje się zabrać matkę do siebie, co kończy się kłótnią z Sylwią i jej wyprowadzką, a w końcu także rozwodem.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 87 - 07.10.2011


Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 86 - 06.10.2011

Opis odcinka:
Anna, córka Katarzyny, otrzymuje w spadku po zmarłym ojcu dom. Wkrótce okazuje się, że razem z budynkiem dziewczynka odziedziczyła dług w wysokości 200 tysięcy złotych. Katarzyna nie ma pieniędzy, by spłacić zadłużenie. Na domiar złego zostaje zwolniona z pracy w pralni. Kobieta nie zamierza jednak sprzedawać zapisanego córce domu i za wszelką cenę chce zdobyć potrzebne na spłatę długu fundusze. Niestety, rodzina nie chce jej pomóc. Katarzyna może liczyć tylko na szwagra Marka i zaprzyjaźnionego adwokata Ludwika.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 85 - 05.10.2011

Opis odcinka:
Alicja jest uzależniona od sprzedawania różnych rzeczy. Odkąd odkryła aukcje internetowe, cały czas spędza przed komputerem, handlując używanymi przedmiotami. Jej nałóg doprowadza do kryzysu w małżeństwie. Wkrótce traci też przez niego pracę. Janusz, mąż Alicji, i ich dzieci, Mateusz i Iza, mają dość nieracjonalnego zachowania matki. W końcu mężczyzna decyduje się odejść. Zamierza też wystąpić do sądu o wyłączne prawa do opieki nad synem i córką. Alicja jednak nie przejmuje się rozwodem, ani ewentualną utratą uprawnień rodzicielskich. Dzięki odejściu męża ma więcej czasu, by prowadzić swój interes. Niebawem znajduje sobie nowego partnera.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 84 - 04.10.2011

Opis odcinka:
Siedemnastoletnia Aldona wychodzi za mąż za prawie trzykrotnie starszego Roberta. Tuż po ślubie zaczynają się kłopoty. Mężczyzna kontroluje każdy wydatek dziewczyny, nakazuje jej też pracować w swoim komisie samochodowym, mimo że ona wolałaby być kosmetyczką. Nie pozwala jej także otwierać adresowanej do siebie korespondencji. Gdy firma Roberta bankrutuje, ich sytuacja finansowa staje się bardzo zła. Oboje są zmuszeni prosić o pożyczkę Jolantę. To jednak nie koniec kłopotów. Aldona dowiaduje się bowiem, że Robert spotyka się z inną dziewczyną w jej wieku. Wkrótce wychodzi na jaw, że to jego córka. Ich małżeństwo jest bliskie rozpadu.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 83 - 03.10.2011

Opis odcinka:
Krystian, kierowca ciężarówki, ze względu na swoją pracę rzadko bywa w domu. Ma to negatywny wpływ na jego relacje z żoną Sylwią i córkami: Kariną i Hanną. Małżonka stara się, by przywrócić ich małżeńskiemu życiu dawny wigor, jednak mężczyzna pozostaje wobec niej obojętny. Dopiero gdy odkrywa, że Sylwia zarezerwowała pokój w hotelu, zaczyna być zazdrosny. Jedzie do ośrodka i zastaje żonę z obcym mężczyzną. Po rozmowie z kolegą, który uświadamia mu, jak bardzo ostatnio zaniedbywał ukochaną, postanawia wybaczyć jej zdradę. Chcąc naprawić łączącą ich więź, zabiera Sylwię do klubu. Spotkanie nie przebiega jednak po myśli Krystiana, gdyż żona zaczyna flirtować z przypadkowo poznanym mężczyzną. Wkrótce Sylwia wystawia cierpliwość męża na kolejną próbę...

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 82 - 30.09.2011

Opis odcinka:
Jednym z ulubionych zajęć Małgorzaty jest plotkowanie i obgadywanie sąsiadów. Jej mąż Franciszek i córka Julia mają dość takiego zachowania kobiety. Jedynie jej syn Patryk broni matki. Ma on jednak swoje ukryte powody. Zdenerwowani oskarżeniami pod swoim adresem sąsiedzi zaczynają mścić się na rodzinie Małgorzaty. W końcu Franciszek i Julia postanawiają wyrzucić ją z domu. Ta jednak wraca z policją. Dopiero gdy mąż i córka grożą, że się wyprowadzą, wychodzą na jaw przewinienia Patryka. Chłopak staje przed sądem dla nieletnich.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 81 - 29.09.2011

Opis odcinka:
Małgorzata jest nieszczęśliwa w małżeństwie z Gabrielem. Mężczyzna notorycznie podrywa inne kobiety, składając im dwuznaczne propozycje. Przez jego zachowanie Małgorzata straciła kontakt z rodziną i znajomymi. Jedynie jej siostra Julia odwiedza ją od czasu do czasu. Gdy Gabriel próbuje zalecać się również do niej, także ona przestaje się odzywać do Małgorzaty. Zdesperowana kobieta postanawia rozwieść się z mężem. Wkrótce jednak zaczyna się wahać, gdyż rozstanie z nim skaże ją na biedę i samotność. Niedługo potem pojawiają się kolejne kłopoty. Okazuje się bowiem, że Gabriel składał dwuznaczne propozycje również koleżance syna Małgorzaty oraz nauczycielce jej córki. Kobieta zaczyna wątpić, czy ten koszmar kiedykolwiek się skończy.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 80 - 28.09.2011

Opis odcinka:
Lekarze wykrywają u Łucji daltonizm. Są przekonani, że choroba ma podłoże genetyczne. Jej rodzice, Stanisław i Bożena Szelągowie, są zaskoczeni, gdyż w ich rodzinie nikt nie miał podobnych kłopotów ze wzrokiem. Po przeprowadzeniu badań DNA okazuje się, że Łucja nie jest ich biologiczną córką. Wkrótce wychodzi na jaw, że w szpitalu w dniu narodzin dziewczyny doszło do zamiany noworodków. Łucja trafiła do rodziny Szelągów, a Karolina, ich prawdziwa córka, do państwa Zofii i Rafała Wojtyczków. Obie rodziny zaczynają spotykać się ze sobą. Dzięki terapii u psychologa ich relacje stają się coraz lepsze. Zwłaszcza Karolina bardzo dobrze dogaduje się ze Stanisławem i Bożeną. Większe kłopoty z zaakceptowaniem nowej sytuacji ma Łucja, która nie może znaleźć wspólnego języka z Zofią i Rafałem. Tymczasem Szelągowie i Wojtyczkowie postanawiają pozwać szpital za zamianę dzieci. Domagają się od placówki sowitego zadośćuczynienia.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 79 - 27.09.2011

Opis odcinka:
Osiemnastoletni Filip wdaje się w romans z Kariną, swoją nauczycielką ze szkoły zawodowej. Wkrótce wszyscy w placówce mówią o ich związku. Gdy dziewczyna Filipa, Helena, dowiaduje się o jego intymnych relacjach z nauczycielką, postanawia z nim zerwać. Tymczasem zakochana Karina rzuca dla Filipa pracę i swojego partnera. Proponuje też nastolatkowi, by się do niej wprowadził. Gdy ten postanawia wycofać się z romansu, nauczycielka zaczyna go szantażować. Śledzi Filipa, wysyła SMS-y i nęka częstymi telefonami. Posuwa się nawet do zorganizowania ślubu... Tymczasem Helena zostaje potrącona przez samochód. Sprawca wypadku ucieka z miejsca zdarzenia. Zdenerwowany Filip jedzie do szpitala, by porozmawiać z dziewczyną. Wkrótce para godzi się ze sobą.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 78 - 26.09.2011


Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 77 - 23.09.2011

Opis odcinka:
Szesnastoletnia Ela Sędecka zaprzyjaźnia się z pochodzącą z zamożnej rodziny Alicją Butlak. Nastolatka wstydzi się swojego skromnego mieszkania, niemodnych ubrań i tego, że jej ojciec jest bezrobotny. By dorównać bogatej koleżance i jej znajomym, zaczyna sprzedawać w internecie biżuterię matki, a za zdobyte w ten sposób środki kupuje buty od znanego projektanta. Okłamuje też babcię i wyłudza od niej pieniądze. Pewnego dnia wpada na pomysł, jak zaimponować Markowi, koledze Alicji. Kradnie samochód klienta ojca, który właśnie znalazł pracę w warsztacie samochodowym. Wkrótce rozbija się nim, a za prowadzenie auta bez uprawnień i spowodowanie kolizji staje przed sądem. Jej ojciec traci pracę. Domaga się od córki, by sama zapłaciła za wyrządzone szkody. Wkrótce Ela zaczyna rozumieć, że w życiu liczy się coś więcej niż luksus i drogie gadżety...

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 76 - 22.09.2011

Opis odcinka:
Natalia Włodarczyk przeprowadza się razem ze swoją córką Moniką i synem Miłoszem do nowego mieszkania. Ich sąsiadka Karolina wkrótce zamienia życie Włodarczyków w koszmar. Cierpiąca na chroniczną bezsenność kobieta nieustannie się awanturuje, zmuszając sąsiadów do przestrzegania irracjonalnych nakazów. Każdy hałas potrafi wyprowadzić ją z równowagi, powoduąjąc napady szału. Przez takie zachowanie matki cierpią także jej córka Monika oraz partner Krzysztof. Wkrotce zgłaszają się oni do ośrodka pomocy społecznej. Ojczym chce ograniczyć Karolinie prawa do opieki nad córką. Wkrótce sąd podejmuje taką decyzję i kieruje kobietę na terapię. Natalia deklaruje sąsiadowi pomoc do czasu, kiedy jego partnerka nie wróci do zdrowia.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 75 - 21.09.2011

Opis odcinka:
Roksana martwi się o swoją dziewięcioletnią siostrę Helenkę. Ich matka, Paulina, chce bowiem uczynić z dziewczynki prawdziwą gwiazdę mody. By to osiągnąć, nakazuje jej stosować drakońskie diety, używać drogich kosmetyków i ciężko trenować. Pewnego dnia Helenka po zastosowaniu jednego ze specyfików dostaje uczulenia. Lekarze twierdzą, że dziewczynka jest przemęczona. Nauczyciele w szkole narzekają, że często opuszcza zajęcia, a gdy już jest na lekcjach, to zasypia ze zmęczenia. Roksana próbuje przemówić matce do rozsądku, tłumacząc, że jej działania zabierają dzieciństwo Helence. Paulina jest jednak tak zaślepiona karierą młodszej córki, że nie zamierza słuchać pouczeń. W końcu Roksana bierze sprawy w swoje ręce i składa w sądzie pozew przeciwko matce.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 74 - 20.09.2011

Opis odcinka:
Alina po rozstaniu z mężem wprowadza się razem z szesnastoletnią córką Oliwią do mieszkania swojej zmarłej matki. Wkrótce jej nowy sąsiad Paweł zaczyna ją bezczelnie podrywać. Niebawem życie Aliny zamienia się w koszmar. Mężczyzna śledzi ją nawet w pracy. Pewnego dnia pod jej nieobecność włamuje się do jej mieszkania i montuje w łazience ukrytą kamerę. Gdy Alina zaczyna spotykać się z Dariuszem, Paweł wpada w szał i psuje hamulce w samochodzie mężczyzny, w efekcie czego ma on poważny wypadek i trafia do szpitala. W końcu kobiecie udaje się nagrać nieprzyzwoite propozycje sąsiada.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 73 - 19.09.2011

Opis odcinka:
Dariusz Krępa pomaga swojemu przyjacielowi Henrykowi Lemo, który stracił pracę, i załatwia mu posadę handlowca w swojej firmie. Mężczyzna zaczyna odnosić sukcesy w nowym miejscu zatrudnienia i wkrótce awansuje na szefa Dariusza. Ich relacje stają się bardzo napięte. Henryk razem z właścicielem przedsiębiorstwa próbuje przekonać Krępę, by zaczął stosować bardziej bezczelne i natrętne techniki sprzedaży. Ten jednak nie jest w stanie naciągać klientów i zamierza odejść z pracy. Niespodziewanie jego żona Milena zaczyna go szantażować, grożąc, że jeśli porzuci stanowisko handlowca, ona się z nim rozwiedzie. Dariusz na jednym ze spotkań firmowych nagrywa film, będący dowodem nieuczciwości swojego pracodawcy. Niebawem dowiaduje się, że Milena zostawiła go dla Henryka. Zdesperowany mężczyzna postanawia złożyć w sądzie zeznania przeciwko niemu i firmie, w której do tej pory pracował.

Part. 1

Trudne Sprawy - Odcinek 72 - 16.09.2011

Opis odcinka:
Siedemnastoletnia Alicja spotyka się z bezdomnym Danielem. Wkrótce okazuje się, że jest w ciąży. Chłopak, mimo że niedługo zostanie ojcem, nie zamierza zmieniać swojego stylu życia i woli włóczyć się bez celu z kolegami niż pracować na utrzymanie siebie i swojej dziewczyny. Pewnego dnia Daniel nocuje w domu Alicji. Zauważa go Marcin, ojciec dziewczyny, który natychmiast wyrzuca chłopaka za drzwi. Alicja postanawia mu towarzyszyć i ucieka z domu. Następnego dnia rodzice odnajdują ich w zrujnowanym budynku i namawiają do powrotu do mieszkania. Marcin postanawia pomóc narzeczonemu swojej córki i daje mu pracę w swoim barze. Daniel nie umie jednak docenić gestu mężczyzny i nadal zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie.

Part. 1


Part. 2


Part. 3

Trudne Sprawy - odcinek 71 - 14.09.2011

Opis odcinka:
W firmie Henryka Majewskiego wprowadzono cięcia budżetowe, w efekcie których załoga pracuje tylko na pół etatu. Sytuacja finansowa jego rodziny zaczyna się pogarszać. Mężczyzna prosi więc żonę Irenę, by znalazła sobie pracę. Kobieta zatrudnia się w supermarkecie, ale wkrótce zostaje zwolniona. Niebawem znajduje zajęcie w nietypowej agencji sprzątającej, której pracowniczki wykonują swoje obowiązki niekompletnie ubrane. Jakiś czas potem Irena postanawia zainwestować w sprzedać erotycznej bielizny. By zdobyć potrzebne na start biznesu fundusze, kradnie pieniądze swojego syna oraz przesyłkę zaadresowaną do sąsiadów. Henryk ma dość takiego zachowania żony. Mimo wiadomości o tym, że Irena zdradza go z ojcem przyjaciółki ich córki, postanawia jednak dać jej ostatnią szansę na poprawę.

Part. 1


Part. 2


Part. 3

Trudne Sprawy - Odcinek 70 - 13.09.2011

Opis odcinka:
Siedemnastoletnia Sylwia obsesyjnie dba o swoją urodę. Większość zarobionych pieniędzy wydaje na bardzo drogie kosmetyki. By mieć idealną sylwetkę, decyduje się przejść na drakońską dietę. Wkrótce postanawia zerwać ze swoich chłopakiem Krzysztofem i związać się z Romanem, właścicielem solarium, który pozwala jej korzystać z urządzeń w zamian za rozbierane sesje. Romans ten nie trwa jednak długo. Krzysztof funduje Sylwii na urodziny operację powiększenia piersi, czym z powrotem przekonuje ją do siebie. Tymczasem Roman w ramach zemsty za to, że Sylwia z nim zerwała, rozpowszechnia w internecie jej erotyczne fotografie. Sprawa ma swój finał w sądzie.

Part. 1


Part. 2


Part. 3

Trudne Sprawy - Odcinek 69 - 12.09.2011

Opis odcinka:
Dziewiętnastoletni Konrad wdaje się w romans z Krystyną, przyjaciółką swojej matki Moniki. Mimo jej próśb chłopak nie zamierza przestawać spotykać się ze starszą kobietą. Nawet jego siostra Sandra, która ma niedługo wyjść za mąż za syna Krystyny, jest przeciwna związkowi brata. Wkrótce między kochankami zaczyna dochodzić do poważnych kłótni, wywołanych chorobliwą zazdrością kobiety. Kiedy Konrad dowiaduje się, że jego związek może stanąć na drodze do szczęścia siostry, postanawia rozstać się ze swoją kochanką. Jakiś czas potem zaczyna spotykać się z jeszcze starszą od siebie kobietą. Gdy Krystyna zauważa ich razem, całkowicie traci nad sobą panowanie.

Part. 1


Part. 2


Part. 3